سه‌شنبه, 1 تير 1400
  • ساعت : ۸:۴۷:۴۵
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ 
  • کد خبر : ۲۴۰۴
رئیس سازمان آتش نشاني و خدمات ایمنی شهرداری قدس خبر داد:
انجام ۵۰ عملیات اطفای حریق و امداد و نجات در تعطیلات نوروزی
رئيس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قدس با اشاره به افزایش ۳۶ درصدی حوادث نوروزی امسال نسبت به سال گذشته، از اجرای ۵۰ عملیات اطفای حریق و امداد و نجات در ایام تعطیلات نوروزی سال جدید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی  شهرداری قدس، محسن همیانی با اعلام این خبر گفت: متاسفانه عدم رعایت نکات ایمنی توسط شهروندان منجر به بروز ۵۰ حادثه مختلف در ایام تعطیلات نوروزی امسال شد.

رئیس سازمان آتش نشاني و خدمات ایمنی شهرداری قدس با اشاره به اینکه بیشترین تعداد حوادث مربوط به حریق منازل مسکونی بوده است، اظهار داشت: از بین ۵۰ عملیات انجام شده، ۳۱ مورد آن مربوط به عملیات اطفای حریق می باشد که ۱۷ مورد از آن، حریق منازل مسکونی بوده که شهروندان با رعایت نکات ایمنی گاها ساده می توانند به راحتی از بروز این حوادث جلوگیری کنند.

وی در ادامه به انجام ۱۹ مورد عملیات امداد و نجات در حوادثی از قبیل: حبس در آسانسور، واژگونی خودرو، نشست زمین و ... نیز که توسط سازمان آتش نشانی صورت گرفته، اشاره کرد و گفت: در مدت مشابه سال گذشته ۳۲ عملیات امداد و نجات توسط آتش نشانان انجام شد که در تعطیلات نوروزی امسال با افزایش ۳۶ درصدی به ۵۰ عملیات رسید.

همیانی در خاتمه نیز به آموزش های دوره ای و مداوم نیروهای آتش نشانی اشاره کرد و اذعان داشت: آموزش و تمرین های مداوم، لازمه حفظ و ارتقای سطح مهارت و آمادگی جسمانی آتش نشانان بوده و این امر به صورت مداوم در این سازمان اجرا می گردد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0